Přiznání za přiznáním – to je účetní jízda!

paperbackstanding2_693x872 (2)A je to tady! Období, které každou účetní stojí spoustu sil. Je potřeba zvládnout účetní uzávěrku loňského roku a zároveň účtovat nové období.

Jako první je tady Přiznání k silniční dani. Zaměstnanci musí podepsat Prohlášení k dani z příjmu a rozhodnout se, jestli si sami podají daňové přiznání anebo budou chtít vyúčtovat daň z příjmu zaměstnavatelem. Pak bude následovat vyúčtování daní ze závislé činnosti, t.j. daní, které zaměstnavatelé srazili svým zaměstnancům a odvedli je za ně finančnímu úřadu. A nakonec velkou jízdu zakončím daňovým přiznáním k dani z příjmu a pro OSVČ nezbytnými přehledy sociálního a zdravotního pojištění.

Vlastně ne, to ještě není konec. Úplný konec je, alespoň pro mne, když mám celý rok zkontrolovaný, vytisknu všechny sestavy a seznamy a pak všecičko pečlivě naskládám do archivačních boxů a předám klientovi.

Každá účetní musí zvládat neztratit přehled a duševní rovnováhu. Taky musí uhlídat všechny změny, které nový rok přinesl a informovat o nich případně své klienty. Pro některé mé zákazníky bylo překvapením, když jsem jim poslala upozornění na změnu bankovních účtů zdravotních pojišťoven. Ne všechny pojišťovny své klienty informovaly dopisem. Pokud je to nová informace i pro vás, podívejte se na naše Aktuality.

Právě v tomhle období nejvíce vzrůstá poptávka po dobrých účetních. Jak poznáte tu správnou účetní právě pro vás? Tady najdete rady jak nato.

Správná účetní se hledá těžko, nezapomeňte, že budete se svou účetní často v kontaktu, takže musí být nejen profesionál, ale musí vám tzv.sedět i jako obchodní partner. Každý podnikatel ví, že dobrá účetní je jako zkratka – ušetří mu peníze a čas a proto je rád, že ji má. V eBooku Jak si vybrat správnou účetní vám přináším několik rad a tipů, nač se zaměřit a co dokážete zjistit i vy abyste nenaletěli jako před dvaceti lety já.

Za mně jsou důležité všechny vlastnosti, které jsem uvedla, ale první 3 jsou extra důležité. Co myslíte Vy?